Stomatologia dziecięca.

Opieka stomatologiczna dziećmi i młodocianymi to nie tylko leczenie, ale przede wszystkim zapobieganie problemom stomatologicznym, jakie mogą pojawiać się na każdym etapie rozwoju narządu żucia młodego człowieka. Każde dziecko powinno być pod stałą opieka stomatologiczną, nawet jeśli pozornie nie ma ku temu powodu.

  • Leczenie zębów mlecznych - Do prawidłowego rozwoju narządu żucia niezbędne są zęby mleczne, dlatego wymagają one leczenia. Dlatego tak ważne jest, aby o te zęby dbać i je leczyć. Dla naszych małych pacjentów przygotowaliśmy różnokolorowe wypełnienia i ciekawe nagrody, które wynagrodzą im czas spędzony na fotelu.
  • Lapisowanie - stosowane w przypadku, gdy ząb mleczny jest mocno zniszczony przez próchnicę. Dzięki lapisowaniu można uratować zęba przed usunięciem, co zapobiega powstawaniu wad zgryzu.
  • Lakowanie zębow stałych - ten zabieg chroni zęby przed próchnicą. Powinien być wykonywany regularnie jak najszybciej po pojawieniu się zęba.
  • Lakierowanie zębów - wzmacnia szkliwo zęba i chroni ząb przed próchnicą, działaniem bakterii. Zabieg ten wspomaga profilaktykę przeciwpróchniczą.

Granice czasowe wyrzynania się ząbków nie są stale:

 

Zęby mleczne

Zęby stałe

Siekacze przyśrodkowe

6-8 miesiąc życia

7-8 rok życia

Siekacze boczne

8-12 miesiąc życia

7-8 rok życia

Kły

16-20 miesiąc życia

9-11 rok życia

Pierwsze przedtrzonowe

Brak

10-12 rok życia

Drugie przedtrzonowe

Brak

11-12 rok życia

Pierwsze trzonowe

12-16 miesiąc życia

6-7 rok życia

Drugie trzonowe

20-30 miesiąc życia

11-13 rok życia

Trzecie trzonowe

Brak

17-22 rok życia

 

Pamiętaj, że przeprowadzane regularnie wizyty kontrolne zaoszczędzą Ci czasu, stresu, pieniędzy, a co najważniejsze - cierpienia Twojemu dziecku!

 

Dlaczego gabinety Szadent?
  • Doświadczeni i wyrozumiali lekarze
  • Możliwość oswojenia dziecka z gabinetem stomatologicznym (zabawa pod fachową opieką podczas wizyty rodzica w gabinecie).
  • Możliwość oglądania wybranej lub przyniesionej ze sobą bajki – na monitorze przy fotelu stomatologicznym.
  • Nagrody za dzielne przetrwanie wizyty.

 

 

Dbałość o zdrowie jamy ustnej w wieku rozwojowym procentuje w przyszłości. Naprawdę można uchronić uzębienie dziecka od próchnicy. Ponadto koszty ponoszone w profilaktyce są nieporównywalnie niskie w stosunku do kosztów leczenia!

 

Zapraszamy do gabinetów Szadent!