Implantologia.

Wieloletnie doświadczenie  lekarzy gabinetu Szadent w implantologii gwarantuje Państwu najwyższą pewność przeprowadzanego leczenia i poczucie, iż znaleźliście się we właściwym miejscu.

Dlaczego implanty?

  • Przywracają pacjentowi piękny, zdrowy uśmiech;
  • umożliwiają trwałe odtworzenie brakujących zębów;
  • zapewniają pełen komfor;
  • zapewniają doskonały efekt estetyczny i naturalny wygląd uzębienia;
  • pozwalają uniknąć kłopotów związanych z tradycyjnymi uzupełnieniami (wyjmowanie protez / szlifowanie zębów itp.).

Co to są implanty?

Implant to tytanowy wszczep umieszczany w kości w miejscu po utraconym zębie. Spełnia on funkcję korzenia zęba i jest filarem dla nowej odbudowy protetycznej. Implanty wykonywane są zarówno w celu uzupełnienia braku pojedynczego zęba, kilku zębów, a także przy całkowitym bezzębiu.

Za sprawą mocnego zrostu z kością zęby na implantach funkcjonują identycznie jak naturalne i są całkowicie nie do odróżnienia od sąsiadujących zębów.
Czas funkcjonowania implantów nie jest ograniczony żadnymi barierami.

Stosując zaawansowane metody odbudowy kości i tkanek miękkich odtwarzamy naturalny wygląd nawet w sytuacji, gdy zęby zostały usunięte wiele lat wcześniej. W naszej Klinice techniki regeneracyjne są jedną z wielu podstawowych, codziennych czynności związanych z wszczepianiem implantów.

Jaki jest przebieg leczenia ?

  • Wizyta konsultacyjna.

Po zapoznaniu się z oczekiwaniami pacjentów tworzymy indywidualny plan leczenia. Opiera się on na dokładnym badaniu stanu zębów i diagnostyce radiologicznej. W naszej pracowni RTG wykonujemy wszystkie wymagane badania (pantomogramy). Informują one nas o stanie kości i pozwalają na bardzo dokładne zaplanowanie leczenia implantologicznego.

  • Zabieg.

Standardowy zabieg wszczepienia implantu polega na minimalnym odsłonięciu kości, a następnie wykonaniu w niej otworu w celu wprowadzenia w to miejsce wszczepu. Po kilku miesiącach potrzebnych dla powstania odpowiednio silnego zrostu implantu z kością (w zależności od miejsca implantacji od 3 do 6 m-cy) na implantach wykonywane są nowe zęby. Dzięki skutecznym środkom znieczulającym zabieg implantacji jest całkowicie bezbolesny, a ewentualne dolegliwości pozabiegowe skutecznie uśmierzane są za pomocą powszechnie dostępnych środków przeciwbólowych.

  • Wykonanie zębów.

    Ostateczne zęby wykonywane indywidualnie z porcelany przez technika pozwalają zrealizować wszystkie oczekiwania pacjentów dotyczące ich kształtu, wielkości, koloru (stopnia jasności). Nowe piękne, mocne na stałe zamocowane zęby, umożliwiają  gryzienie wszystkich pokarmów dzięki czemu dają poczucie wyjątkowej satysfakcji.